PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88333}

Komornicy

Repo Man
6,2 2 163
oceny
6,2 10 1 2163
5,8 4
oceny krytyków
Komornicy
powrót do forum filmu Komornicy

Proto 90's

ocenił(a) film na 7

Tutaj właśnie narodziło się kino lat 90, można tu zobaczyć zarówno clerks jak i pulp fiction. Zwłaszcza film Tarantino jest właściwie rebootem komorników. Od opakowań i marek specyficznych dla tego uniwersum, przez te szaloną kalifornijską aurę i rozmowy o życiu przy joincie po surf rock. To jest nowa wersja starego filmu. Nawet utrzymano chaotyczny sposób prowadzenia fabuły.

ocenił(a) film na 5
Wostock

Pulp fiction rebootem, nie wiem co bierzesz ziomeczek, ale przestań xd

ocenił(a) film na 7
trukomholek

No przecież napisałem ci dlaczego tak myślę. Jest tu tyle typowych dla Tarantino motywów, że głowa mała. Poza tym w Pulp fiction centralnie zerżnął ten motyw z dziwną walizką o czym sam mówił.

ocenił(a) film na 7
Wostock

Motyw z walizką został "zerżnięty" z filmu Kiss me deadly z 1955.

ocenił(a) film na 7
apouyghnb

Ja słyszałem o repo menie.

ocenił(a) film na 7
apouyghnb

Taka jest kultura, zawsze coś zostało wymyślone wcześniej. Podejrzewam, że Tarantino dobrze zna oba filmy.

ocenił(a) film na 8
Wostock

Trudno się z tym nie zgodzić.
Czuć, że film mógł stanowić jedno ze źródeł inspiracji dla takich twórców jak Tarantino, Kevin Smith czy Richard Linklater.
Dla takich niegłupich głupich komedii jak Dude, Where's My Car czy Harold & Kumar pewnie też.
Bardzo ciekawy film :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones